Header Image

Combined Pulbah20_21

Hosted By Lake Macquarie Yacht Club

Updated:  14/09/2020  10:26:11

Series Results [PHS] for Division 1 up to Race 1
Place Ties Sail No Boat Name Skipper From Sers Score Race 1
1   5708 KERINDA Len Payne RMYC 1.0 1.0
2   M62 AUSTRAL Peter Mayo RMYC 2.0 2.0
3   321 BARTENDER Geoff Adams RMYC 3.0 3.0
4   6231 FINISHED DREAMIN Stephen Schutz LMYC 4.0 4.0
5   9002 THE RAGING BULL Andrew Turner LMYC 5.0 5.0
6   7633 SOFARR Dale Sharp LMYC 6.0 6.0
7   M49 EXCESSIVE David Nichols LMYC 7.0 7.0
8   AUS5868 MOJO II Mark Benson LMYC 8.0 8.0
9   M400 IGNITION Ian Bower LMYC 9.0 9.0
10   SYD39 FATHOM David Berryman LMYC 10.0 10.0
11   M601 RANT & RAVE Justin Mitchell RMYC 11.0 11.0
12   7722 ROSS STREET Noel Jenkins LMYC 12.0 12.0
13   M242 WALLOP Peter Hewson RMYC 13.0 13.0
14   5650 CRACKERJACK Adrian Williams RMYC 14.0 14.0
15   8251 CHALLENGE Greg Croak RMYC 15.0 15.0
16   5116 FOR PLAY Rob Brenton RMYC 16.0 16.0
17   M3 THREE STOOGES Steve Liddell LMYC 17.0 17.0
18   8362 DIRTY DEEDS Ian Humphris LMYC 18.0 18.0
19   803 MIDNIGHT SPECIAL Lachlan Hornby RMYC 22.0 22.0C
19   R233 INDIGO Rob Dawes RMYC 22.0 22.0C
19   AUS2 ONE EYED BANDIT Bill Young LMYC 22.0 22.0C

Series Results [PHS] for Division 2 up to Race 1
Place Ties Sail No Boat Name Skipper From Sers Score Race 1
1   M4557 EXCESS Bruce Dobinson LMYC 1.0 1.0
2   4572 TENACITY David Young LMYC 2.0 2.0
3   M35 ANARCHIE Paul Hannan LMYC 3.0 3.0
4   M69 POGUE MOHONE Scott Hamilton LMYC 4.0 4.0
5   M77 STAMPEDE Michael McDonald LMYC 5.0 5.0
6   M236 SANTANA Michael Graham LMYC 6.0 6.0
7   6619 BLUEPRINT Rodney Scott LMYC 7.0 7.0
8   AUS1192 ECHO BEACH Philip Matthews LMYC 8.0 8.0
9   M4921 BINDAROO Simon Zinader LMYC 9.0 9.0
10   7029 HOI POLLOI Phil Blanch LMYC 10.0 10.0
11   M24 MENACE Niven James LMYC 11.0 11.0
12   M80 MARILYN Ian Coulin LMYC 12.0 12.0
13   AUS601 BEAT TO QUARTERS Eddie O'Donnell LMYC 13.0 13.0
14   M271 QUIET ACHIEVER Russell Cummings LMYC 14.0 14.0
15   L38 FULL BORE Matt Jensen LMYC 15.0 15.0
16   6999 WILLPOWER Simon Fendo LMYC 16.0 16.0
17   4772 BACKCHAT Tom Braidwood LMYC 18.0 18.0C

Series Results [PHS] for Division 3 up to Race 1
Place Ties Sail No Boat Name Skipper From Sers Score Race 1
1   6387 SMOKE & WHISTLE Linda Brindle RMYC 1.0 1.0
2   6950 EN AVANT Brian Meredyth RMYC 2.0 2.0
3   6488 TOPAZ Greg Nolan LMYC 3.0 3.0
4   6382 EVEN KEEL Peter Shaddock LMYC 4.0 4.0
5   M143 WEDGEWOOD Roger Geary LMYC 5.0 5.0
6   6467 SELENE Brad Williams LMYC 6.0 6.0
7   4893 MIRAGE David Kelty LMYC 7.0 7.0
8   M683 SENTA Paul Jackson LMYC 8.0 8.0
9   8110 HOW'S TRIX Graham Parr RMYC 9.0 9.0
10   M34 PENTANGLE Brian Varnam LMYC 10.0 10.0
11   M757 MILLAWA Phil Darby RMYC 11.0 11.0
12   M8 WILD CHERRY Alan Laverick RMYC 12.0 12.0
13   7113 TRIM Chris Laughlan RMYC 13.0 13.0
14   5136 BARNEY COOLS Adam Boslem RMYC 14.0 14.0
15   AUS204 THE SHED Roger Parker LMYC 15.0 15.0
16   3113 HAGAR 11 Warren Dixon LMYC 16.0 16.0
17   M160 SARSALA David Wonderley LMYC 17.0 17.0
18   3221 SAPPHIRE LADY Bob Mitchell RMYC 18.0 18.0
19   A48 GIVE & TAKE Russell Williams LMYC 19.0 19.0
20   M473 YES DEAR Michael Paul LMYC 20.0 20.0
21   M276 THE APPLE Warren Hodgkins LMYC 21.0 21.0
22   6290 SHEER PLEASURE Paul Jones LMYC 22.0 22.0
23   1492N TERESHENKO Frank Cordingly LMYC 23.0 23.0
24   AUS4062 UP SHIP CREEK Chris Villa LMYC 25.0 25.0F
25   3909 YOUNG 'n' OLD Glen Picasso LMYC 30.0 30.0C
25   6744 DI'SY Danny Gresham RMYC 30.0 30.0C
25   M95 GALE FORCE Adrian Williams RMYC 30.0 30.0C
25   M444 32 DEGREES SOUTH Ross Buxton LMYC 30.0 30.0C
25   5687 EMMENAR Mel Steiner RMYC 30.0 30.0C

(Ties: S=Score R=Race B= Bettered. Penalties: A=ARB/MED B=BFD C=DNC D=DNE E=ESP F=DNF G=RDG I=DPI L=Late Entrant M=DGM N=ENP O=OCS P=Protest Q=DSQ R=RET S=DNS T=TLE U=UFP V=AVG W=DUT X=EXC Z=ZFP Y=SCP #=NoData [x.y]=Discarded)



Results by : TopYacht

Footer Image